:: KONTAKT :: REKLAMA :: WYMIANA LINKAMI
Wakacje w Bułgarii - profesjonalny serwis turystycznyWakacje Bułgaria
iqoption.pl - bonus demo opcje binary

iqoption .pl - program partnerski

Warna - mapa, pogoda, co warto zobaczyć

Warna to bułgarskie miasto portowe, trzecie pod względem wielkości. Obecnie zamieszkuje tam około 350000 mieszkańców. Jest to miasto znane przede wszystkim ze względu na port, jak i  również z powodu lotniska. Większość turystów właśnie tu rozpoczyna swoją wędrówkę po Bułgarii, zatem każdy kto choć raz był w Bułgarii, zna to tłoczne i głośne miasteczko. Pogoda w miesiącach letnich jest idealna na wczasy w Warnie, choć również miesiące wiosenne, czy też wczesnej jesieni nie należą do najzimniejszych.

Dla młodych

Warna to idealne wręcz miejsce dla młodych osób, gdyż jest to miasto, w którym są organizowane liczne imprezy plenerowe i festiwale. Szczególnie sporo jest ich w miesiącach letnich, gdzie nad samym morzem turyści bawią się przeważnie do białego rana. Z tego też względu miasto przyciąga głównie młodych ludzi, którzy lubią zabawę, gwar i tłumy. W Warnie tego na pewno nikomu nie zabraknie. Piękne plenery, koncerty na samej plaży, wylegiwanie się w słońcu, zabawy w ciepłym morzu i tłumy turystów, to jest to, co do Warny przyciąga turystów najbardziej. Ale czy Warna to miasto tylko do zabawy? Wcale nie, jest to bowiem miasto bardzo stare, które posiada wspaniałą historię i wiele ciekawych zabytków. Zapraszamy zatem do zwiedzania Warny.

Zwiedzanie Warny

Jak już wspomnieliśmy wyżej, Warna to miasto z bardzo ciekawą i bogatą przeszłością. Pierwsze ślady zamieszkania na tych terenach pochodzą z 580r p. n.e. Pierwsze osadnictwo to grecka kolonia, kolejno Imperium Rzymskie i Bizancjum. Przez wieki kilkakrotnie niszczono te osady, a w VII wieku n. e. po walkach Słowian i Awarów znów osada została zniszczona, jednak po czasie odbudowana przez tych pierwszych i nazwana Warną. Kolejne losy też nie były dla miasta łaskawe, gdyż co rusz miasto przechodziło w inne ręce, tak aby od 1878 roku pozostać już na zawsze w granicach Bułgarii. Do dziś dnia możemy więc  w Warnie podziwiać pozostałości innych kultur, które wpłynęły w dużej mierze na powstanie tego miasta. Można więc tam zobaczyć między innymi:

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Bułgaria Wakacje
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu BułgariaWakacje.net


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO