:: KONTAKT :: REKLAMA :: WYMIANA LINKAMI
Wakacje w Bułgarii - profesjonalny serwis turystycznyWakacje Bułgaria
iqoption.pl - bonus demo opcje binary

iqoption .pl - program partnerski

Waluta w Bułgarii - jaką walutę zabrać do Bułgarii

Walutą obowiązującą w Bułgarii jest lewa, której równowartość to 100 stotinek. Ponadto należy pamiętać o tym, że kurs bułgarskiego lewa w stosunku do euro jest niezmienny. Oznacza to, że zawsze za 1 EUR dostaniemy 1, 95 BGN( lewa).  Pamiętajmy o tej zasadzie, gdy będziemy się zastanawiać jaką walutę zabrać ze sobą na urlop. A w praktyce co jest dla Polaków najlepsze?

Jaką walutę zabrać do Bułgarii?

Wspomnieliśmy już o niezmienności euro do lewa bułgarskiego. Niektórzy jednak mimo tego będą się zastanawiać czy warto w Polsce kupować euro, czy dopiero na miejscu. Czy może za złotówki kupimy lewy? Pytania praktycznie piętrzą się jedno za drugim, zatem co wybrać? Ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi, co jest opłacalne, bo o to w głównej mierze zawsze chodzi w pytaniach o gotówkę. Pamiętajmy zatem o tym, że w Bułgarii ciężko wymienić będzie polskie pieniądze, podobnie zresztą jak w Polsce ciężko o lewy. Oczywiście w większych miastach znajdą się takie kantory, jednak polecamy jednak zakupić euro w Polsce i dopiero na miejscu wymieniać małymi kwotami na lewy. Nigdy nie wymieniajmy dużych kwot, gdyż nie wiadomo ile wydamy, a przecież nie bardzo się opłaca powtórnie ich wymieniać. Warto również pamiętać o tym, że bez problemu w Bułgarii zapłacimy kartą, oczywiście na koncie musimy mieć walutę w euro.

Przepisy celne

Jadąc na wczasy do Bułgarii musimy pamiętać o ograniczeniach, które dotyczą również wwożonej gotówki. Pamiętajmy zatem o tym, że możemy wwieźć nie więcej niż równowartość 10000 BGN, jeżeli chcemy więcej, to koniecznie musimy mieć zezwolenie od bułgarskiego Banku Narodowego. O szczegóły trzeba pytać jeszcze przed wyjazdem w ambasadzie.

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Bułgaria Wakacje
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu BułgariaWakacje.net


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO