:: KONTAKT :: REKLAMA :: WYMIANA LINKAMI
Wakacje w Bułgarii - profesjonalny serwis turystycznyWakacje Bułgaria
iqoption.pl - bonus demo opcje binary

iqoption .pl - program partnerski

Sierpień - pogoda w Bułgarii w sierpniu – temperatury

Sierpień w Bułgarii to drugi miesiąc upałów i sezonu turystycznego. Wciąż na plażach pełno turystów i niekiedy ciężko nawet o wolne miejsca. Jest to idealny czas na urlop dla tych wszystkich, którzy preferują wysokie temperatury i tłumy ludzi. Temperatury powietrza wynoszą około 28’ C w dzień i około 17’ C w nocy. Temperatura wody wynosi około 22’ C, zatem jest naprawdę ciepła. Co robić zatem w sierpniu oprócz plażowania?

Co robić?

Jeżeli znudzi nam się już wylegiwanie na plaży i kąpiele w morskich falach, to warto wybrać się na przykład na małą wycieczkę. Warto pozwiedzać ciekawe historycznie miasta Bułgarii, liczne muzea i parki. Jeżeli zrobi się nam za gorąco, to warto zatrzymać się w jakiejś regionalnej restauracji i kosztując bułgarskich potraw, odpocząć od słońca i od tłumów turystów.

Bułgarska kuchnia

Bułgarska kuchnia jest bardzo różnorodna, jednak nawet laik zauważy szybko, że w wielu potrawach występuje słony ser, warzywa i świeże przyprawy. Wiele potraw jest też podawana na zimno, co wielu naszym rodakom jednak nie odpowiada. Koniecznie trzeba spróbować regionalnej musaki, czy też oryginalnych, jarzynowych zup, które są podawane na zimno z białym pieczywem. Ostre smaki, mnóstwo przypraw wśród których króluje cząber, to podstawa kuchni bułgarskiej.

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Bułgaria Wakacje
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu BułgariaWakacje.net


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO