:: KONTAKT :: REKLAMA :: WYMIANA LINKAMI
Wakacje w Bułgarii - profesjonalny serwis turystycznyWakacje Bułgaria
iqoption.pl - bonus demo opcje binary

iqoption .pl - program partnerski

Regiony Bułgarii- Złote Piaski

Bułgaria jest podzielona na kilkanaście regionów, spośród których najbardziej znane są te leżące nad Morzem Czarnym. Są znane najbardziej ze względu na liczne walory turystyczne, choć nie znaczy to wcale, że pozostałe, które leżą w głębi kraju, nie są już atrakcyjne. Wręcz przeciwnie, są także ciekawe, piękne i bardzo różnorodne. Zachęcamy więc wszystkich miłośników podróży, do zwiedzania całej Bułgarii i poznania wszystkich jej tajemniczych zakątków.

Złote Piaski- położenie i klimat

Złote piaski to region położony w północnej części wybrzeża Morza Czarnego. W skład tego regionu wchodzą znane wielu turystom miejscowości, takie jak:

Wszystkie te miejscowości są bardzo malowniczo wtopione w krajobraz nadmorski, na który składa się nie tylko wybrzeże morskie, które w tym miejscu tworzy malowniczą zatoczkę, ale również zielone wzgórza pokryte sosnowymi lasami i rwące rzeki. Klimat tego regionu jest śródziemnomorski z domieszką umiarkowanego, zatem można spodziewać się suchych i upalnych miesięcy letnich, oraz łagodnych zim.

Złote Piaski- walory turystyczne

Niewątpliwie do głównych walorów turystycznych tego regionu należy jego atrakcyjne położenie w zatoce, nad samym morzem, jednak oprócz plaż i morskich fal znajdziemy tam o wiele więcej. Większość miasteczek w Złotych Piaskach posiada bardzo ciekawą historię, wiele zabytków i tajemniczych miejsc. Można więc w przerwach pomiędzy opalaniem i uprawianiem sportów wodnych, pójść na spacer i zobaczyć te wspaniałe miejsca. Najciekawsze z nich to:

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Bułgaria Wakacje
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu BułgariaWakacje.net


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO