:: KONTAKT :: REKLAMA :: WYMIANA LINKAMI
Wakacje w Bułgarii - profesjonalny serwis turystyczny







Wakacje Bułgaria
iqoption.pl - bonus demo opcje binary

iqoption .pl - program partnerski

Marzec - pogoda w Bułgarii w marcu – temperatury

Marzec w Bułgarii przywita nas niezbyt wysokimi temperaturami, w granicach 5- 8’ C. Opady atmosferyczne występują w sposób umiarkowany, więc z wyprzedzeniem ciężko przewidzieć, czy trafimy akurat na słońce czy deszcz. Warto więc przed samym wyjazdem sprawdzić dokładną pogodę na najbliższe dni, z uwzględnieniem regionu, w który się udajemy, z tego powodu, że występują pomiędzy nimi różnice klimatyczne i pogodowe.

Różnice klimatyczne i pogodowe

Tak jak w tytule, w Bułgarii występują pomiędzy poszczególnymi regionami różnice klimatyczne, które wpływają na aktualną pogodę danego miejsca. Zatem gdy chcemy wiedzieć, jaka będzie pogoda w marcu, to należy też określić miejsce, w które się udajemy.

Warto wiedzieć, że w centralnej części kraju występuje klimat umiarkowany, na południu śródziemnomorski, a na północy umiarkowany, który przechodzi w kontynentalny. Zatem jak nietrudno się domyślać, na północy temperatury powietrza są nieco wyższe niż w pozostałych rejonach, a na południu, typowo dla klimatu śródziemnomorskiego są wysokie w lecie, które jest też suche, a także  są tam łagodne zimy. W pozostałych regionach zimy są wyjątkowo mroźne, a w rejonach górskich są duże opady śniegu.

Co warto ze sobą zabrać?

Jadąc do Bułgarii w marcu, warto więc ze sobą zabrać ciepłe ubrania. Należy też pamiętać o zabraniu parasoli i kurtek, które ochronią nas przed deszczem i wiosennym wiatrem. Pamiętajmy również o zabraniu leków wzmacniających odporność, gdyż w wiosennych miesiącach najłatwiej o złapanie wirusa grypy.

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Bułgaria Wakacje
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu BułgariaWakacje.net


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO