:: KONTAKT :: REKLAMA :: WYMIANA LINKAMI
Wakacje w Bułgarii - profesjonalny serwis turystycznyWakacje Bułgaria
iqoption.pl - bonus demo opcje binary

iqoption .pl - program partnerski

Maj - pogoda w Bułgarii w maju – temperatury

Maj w Bułgarii to już prawdziwa wiosna, nie tylko w pogodzie, ale przede wszystkim w przyrodzie. Wszystko wspaniale kwitnie, pachnie i zachwyca zarówno barwami, jak i zapachami. Warto więc spacerować po plaży, po tajemniczych zakątkach bułgarskich miast i miasteczek, a także odpoczywać w licznych parkach i na skwerach. Z całą pewnością pogoda w maju będzie sprzyjała do tego rodzaju odpoczynku i nie powinna zaskoczyć nas deszczem. Choć oczywiście w niektórych regionach jest to możliwe, jednak wiosenne deszcze są krótkotrwałe, ciepłe i zaraz znów wychodzi piękne słoneczko.

Temperatury powietrza i wody

Temperatury powietrza w maju w Bułgarii wynoszą około 22’ C w dzień i około 12’ C w nocy. Zawsze należy brać pod uwagę różnice temperatur, które występują pomiędzy regionami, zatem zawsze na północy jest 2-3’ C cieplej niż w pozostałej części kraju. W maju temperatura wody wynosi około 15’ C, zatem jest już całkiem przyjemna, jednak nie nadaje się raczej do kąpieli. Oczywiście jest wielu śmiałków, którzy w znacznie zimniejszych miesiącach pływają, więc jest to kwestią indywidualną.

Co robić w maju?

Przede wszystkim można zwiedzać ciekawe zakątki tego kraju. Warto zobaczyć piękną stolicę Sofię, z wieloma ciekawymi miejscami, którymi niewątpliwie są:

To miasto zachwyci zarówno tych, którzy lubią nowoczesność jak i poszukiwaczy zabytków i historii.
Inne miejsce, które warto zapewne zwiedzić to Neseber. Jest to historyczne miasto, którego „stara” część została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nie sposób wręcz wymienić wszystkich zabytków tego miasta, więc podajemy choć kilka z nich:

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Bułgaria Wakacje
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu BułgariaWakacje.net


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO