:: KONTAKT :: REKLAMA :: WYMIANA LINKAMI
Wakacje w Bułgarii - profesjonalny serwis turystycznyWakacje Bułgaria
iqoption.pl - bonus demo opcje binary

iqoption .pl - program partnerski

Kwiecień - pogoda w Bułgarii w kwietniu – temperatury

Kwiecień w Bułgarii to okres zwiastujący wiosnę. Temperatury powietrza są już znacznie wyższe, zatem bez problemu można wybrać się wówczas na wycieczkę. Warto zwiedzić ten piękny kraj i to nie tylko w porze letniej, gdyż posiada on wiele innych atrakcji, oprócz wybrzeża. Choć to ostatnie jest oczywiście również atrakcyjne, jednak miesiąc taki jak kwiecień, nadaje się najbardziej na wycieczki i zwiedzanie.

Temperatury powietrza w kwietniu

Temperatury powietrza w kwietniu wynoszą od 9 do 13’ C w dzień, i około 6’ C w nocy. Najcieplej jest w rejonach północnych, nieco chłodniej w części centralnej i na południu, a najzimniej w górach. W rejonach górskich w kwietniu często leży śnieg, zwłaszcza w paśmie gór Pirin, gdzie co roku są notowane największe opady śniegu, które sprawiają, że sezon narciarski trwa tam aż do kwietnia.

O czym należy pamiętać?

Planując urlop, nie ważne czy w lipcu czy też w kwietniu, to trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Jak podaliśmy wyżej, w całej Bułgarii występują dość znaczne różnice temperatur, zatem pakując plecak, trzeba to wziąć pod uwagę. Inną bowiem odzież zabierzemy w kwietniu w góry, a inną gdy wybieramy się na przykład na północ czy też na wybrzeże. Pamiętajmy o tym, że odpowiednie przygotowanie, to podstawa udanego wypoczynku.

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Bułgaria Wakacje
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu BułgariaWakacje.net


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO