:: KONTAKT :: REKLAMA :: WYMIANA LINKAMI
Wakacje w Bułgarii - profesjonalny serwis turystycznyWakacje Bułgaria
iqoption.pl - bonus demo opcje binary

iqoption .pl - program partnerski

Gdzie i kiedy na narty do Bułgarii?

Choć może wielu zwolenników, alpejskich kurortów narciarskich zbulwersuje fakt, że to nie w Alpach leży ośrodek, który jest uznawany za najlepiej się rozwijający na świecie. Ten ośrodek to bułgarskie BANSKO, które zachwyci niejednego narciarza. Warto więc w sezonie wybrać się właśnie do Bułgarii na narty. Warto też pamiętać o tym, że nie jest to jedyny znany i wysokiej klasy kurort narciarski w Bułgarii, są jeszcze dwa inne, które również zasługują na wnikliwą uwagę.

Bułgarskie BANSKO

Kurort narciarski BANSKO znajduje się w górach Pirin, i choć nie jest to największy kurort w Bułgarii, to jednak ze powodu wyjątkowych warunków klimatycznych, zasługuje na szczególną uwagę. W tamtym rejonie są bardzo obfite opady śniegu, co sprawia, że sezon narciarski trwa od grudnia do kwietnia. W innych rejonach ten sezon jest znacznie krótszy. Do Banska warto przyjechać nie tylko ze względu na długi sezon, ale przede wszystkim ze względu na doskonałe warunki. Łączna długość tras to 16 km, z czego większość jest przeznaczona dla średnio i wysoko zaawansowanych. U podnóża najwyższego szczytu: Wichrem, znajduje się kilka tras dla początkujących. Ponadto są przygotowane trasy dla snowboardzistów, bezpieczne wyciągi orczykowe i zwykłe, słowem wszystko czego miłośnik białego szaleństwa może tylko zapragnąć.

Inne kurorty narciarskie

Choć wspomniane powyżej Bansko jest najbardziej znanym ośrodkiem narciarskim, to jednak jest w Bułgarii dużo większy ośrodek: BOROWIEC, który znajduje się w górach, w najwyższym paśmie Półwyspu Bałkańskiego o nazwie RIŁA.
Jest też trzeci ośrodek narciarski PAMPOROWO, który znajduje się w górach Rodopy. W obydwóch ośrodkach są doskonałe warunki narciarskie, można wypożyczyć sprzęt i nie pozostaje nic innego jak szaleć na stokach.

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Bułgaria Wakacje
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu BułgariaWakacje.net


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO