:: KONTAKT :: REKLAMA :: WYMIANA LINKAMI
Wakacje w Bułgarii - profesjonalny serwis turystycznyWakacje Bułgaria
iqoption.pl - bonus demo opcje binary

iqoption .pl - program partnerski

Czy w Bułgarii jest bezpiecznie?

Mimo tego, że Bułgaria jest krajem należącym do Unii Europejskiej, to jednak standard życia w porównaniu z innymi państwami członkowskimi jest tam naprawdę niski. Niskie płace, kryzys gospodarczy, to wszystko sprawia, że przestępczość jest tam zjawiskiem występującym dość powszechnie. I nie mówimy tu tylko o drobnej przestępczości, tylko o zorganizowanej, która obejmuje bardzo duży obszar. Prostytucja, narkotyki, korupcja, to nie tylko rzeczywistość wirtualna, to niestety prawdziwe oblicze tego kraju. Oczywiście władze wszelkimi sposobami próbują z tym walczyć, jednak jak podają najnowsze, europejskie statystyki, zbyt wiele tam się nie zmienia.

Na co uważać?

Zatem gdy wybierzemy się już do Bułgarii, to pamiętajmy o podstawowych środkach ostrożności, które obowiązują we wszystkich miejscach na świecie. Przede wszystkim zawsze poruszajmy się w grupach, po zmroku nie oddalajmy się od hoteli, które zazwyczaj są chronione. Po drugie uważajmy w dużych skupiskach ludzkich: w autobusach, w sklepach i w restauracjach. Tam bez żadnego pardonu grasują złodzieje, którzy najchętniej okradają „ bogatych” turystów. Bądźmy ostrożni podczas wymiany gotówki w kantorach i najlepiej wybierajmy miejsca przy hotelach, czy też w bankach. Można by tak ostrzegać w nieskończoność, zatem pamiętajmy, aby dmuchać na zimne i zawsze być ostrożnym.

Numery alarmowe

Przed wyjazdem na urlop warto zapisać sobie ważne numery alarmowe, które obowiązują w danym kraju. Pamiętajmy o tym, że we wszystkich państwach członkowskich, obowiązuje taki sam numer alarmowy 112, zatem także jest on obowiązujący w Bułgarii. Ponadto:

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Bułgaria Wakacje
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu BułgariaWakacje.net


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO