:: KONTAKT :: REKLAMA :: WYMIANA LINKAMI
Wakacje w Bułgarii - profesjonalny serwis turystycznyWakacje Bułgaria
iqoption.pl - bonus demo opcje binary

iqoption .pl - program partnerski

Burgas- wczasy, mapa, pogoda, nurkowanie, co warto zobaczyć

Bułgaria to kraj warty odwiedzenia zwłaszcza w miesiącach letnich, gdyż temperatury powietrza pozwalają wówczas na korzystanie z wszelkich dostępnych tam atrakcji. Miasto Burgas, to idealne wręcz miejsce na spędzenie wakacyjnego wypoczynku, gdyż posiada wiele ciekawych miejsc i atrakcji. W lecie temperatury powietrza wynoszą około 30’ C, zatem są idealne dla wczasowiczów, którzy pragną zwiedzać, kapać się w morzu i wygrzewać na plaży. Jest to też idealne miejsce do nurkowania, gdyż w tym rejonie znajduje się jedna z baz nurkowych, która jest skierowana zarówno dla zaawansowanych jak i początkujących. Całkiem przyjemnie jest też wiosną, gdy temperatury powietrza wynoszą około 20’ C, choć wówczas woda w morzu jest chłodna i raczej nie polecamy kąpieli.

Ciekawe miejsca w Burgas

Burgas to przede wszystkim największy, międzynarodowy port lotniczy w Bułgarii i malowniczy port rybacki. Ponadto miasto słynie ze źródeł termalnych i właśnie w mieście Burgas znajdziemy kilka bardzo znanych na całym świecie uzdrowisk. Na starym mieście znajdziemy wiele zabytkowych budowli, które z całą pewnością zachwycą miłośników architektury. Ponadto warto zobaczyć również wspaniałą cerkiew, która zachwyci swoim kunsztem i przepychem nawet tych, którzy niezbyt się znają na architekturze. Warto zwiedzić miejscowe muzea i spacerować wieczorami po  drewnianym molo.

Ciekawostki

Warto wiedzieć, że to właśnie w Burgas, spędził ostatnie lata swojego życia znany polski wieszcz: Adam Mickiewicz. Co też niezwykle ciekawe, został on  doceniony przez władze tego bułgarskiego miasta, gdyż w jednym z parków stoi jego pomnik, a także jedna z ulic nosi jego nazwę.

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Bułgaria Wakacje
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu BułgariaWakacje.net


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO