:: KONTAKT :: REKLAMA :: WYMIANA LINKAMI
Wakacje w Bułgarii - profesjonalny serwis turystycznyWakacje Bułgaria
iqoption.pl - bonus demo opcje binary

iqoption .pl - program partnerski

Bułgaria- religia, obyczaje i tradycje

Bułgarzy słyną ze swojej gościnności i wylewności wobec obcych. Często turyści dziwią się, że są zapraszani na obiad, kawę czy też ciasto przez zupełnie obcych ludzi. Aby jednak zaskarbić sobie względy takich gościnnych gospodarzy, należy zawsze na taką wizytę przyjść z małym podarunkiem. To taka tradycja, która dla Bułgarów jest niesłychanie ważna. Kwiaty, czekoladki czy też dobra kawa w prezencie pokażą, że doceniamy gest zaproszenia.

Bułgaria- religia

Ponad 80%  ludności jest wyznawcami Kościoła Prawosławnego. Pozostałą część stanowią muzułmanie, katolicy i żydzi. Większość regularnie uczęszcza do Cerkwi i aktywnie uczestniczy w nabożeństwach i wszystkich świętach. Co też bardzo ciekawe, podczas świąt protestanckich widać jak tradycja religijna miesza się z pogańską. Choć pewnie niewielu nawet zdaje sobie z tego sprawę, to właśnie podczas największych świąt, kultywuje się tradycyjne obrzędy, które są przekazywane kolejnym pokoleniom przez seniorów.

Wszystkie te święta są bardzo kolorowe i wesołe, ludzie ubierają się w tradycyjne stroje i zawsze towarzyszy temu muzyka.

Bułgaria- muzyka

W tradycji bułgarskiej bardzo głęboko jest zakorzeniona muzyka folkowa. Jest ona bardzo różnorodna, skoczna i wesoła. Najwięcej jest zespołów żeńskich, choć w ostatnich latach w wielu chórach można zauważyć coraz częściej równouprawnienie.  W Bułgarii mieszka dość sporo Cyganów, stąd też skoczną muzykę cygańską, również można zaliczyć do folkloru bułgarskiego.

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Bułgaria Wakacje
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu BułgariaWakacje.net


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO