:: KONTAKT :: REKLAMA :: WYMIANA LINKAMI
Wakacje w Bułgarii - profesjonalny serwis turystycznyWakacje Bułgaria
iqoption.pl - bonus demo opcje binary

iqoption .pl - program partnerski

Bułgaria- alkohole, wino, piwo, wódka

W ostatnich latach, polscy turyści coraz częściej wybierają Bułgarię na miejsce swojego wakacyjnego wypoczynku. Piękne plaże, nieduża odległość od Polski, ciepłe morze w sezonie, malownicze zabytki, ciekawa historia, kultura i niskie ceny, to wszystko przyciąga naszych rodaków jak magnes. Do tego dochodzi aromatyczna kuchnia i bardzo wyrafinowane alkohole. A to jest to, czego polski turysta oczekuje od swoich wakacji.

Bułgarskie wina

Choć w Bułgarii jest dość sporo regionalnych i smacznych  alkoholi, to jednak wino z powodu swojego niesamowitego aromatu, należy wymienić na pierwszym miejscu. Najbardziej znane gatunki win pochodzą z winnic w regionie Melnik, który znajduje się w pobliżu granicy z Grecją. Bułgarzy uważają, że prawdziwe wino to tylko czerwone i wytrawne, dlatego też właśnie takie, jest najchętniej pite prze Bułgarów. Najbardziej znane i najlepsze gatunki bułgarskich win to:

Inne alkohole

Choć wino wytrawne w Bułgarii wiedzie prym, to nie jest to jednak jedyny regionalny trunek, którym raczą się Bułgarzy. Chętnie pije się tam bowiem również piwo, które jednak jest o wiele słabsze niż te, które znamy w Polsce, a także likiery, koniaki i rakija ze śliwek. Widzimy więc, że Bułgarzy mają czym się poszczycić w kwestii alkoholi i jak widać robią to z powodzeniem, gdyż trunki ich są znane na całym świecie.

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Bułgaria Wakacje
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu BułgariaWakacje.net


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO